A fürdőszoba az a hely, ahol tisztálkodunk, bőrünk, hajunk, fogunk, körmünk ápolásával foglalkozunk, a mindennapi higiéniánkat megőrizve így. De mi történik a testünkkel eközben?
Jobbnál jobb illatú, esztétikusan becsomagolt termékek sorakoznak a polcainkon, melyeket a drogériák bőséges választékából gondosan válogatunk össze.
Nos, nézzük meg, hogy ezeknek a termékeknek milyen hatása van a testünkre.
1. Az emberi szervezetnek semmilyen, de semmilyen formában nincs szüksége alumíniumra. Széles körben bizonyították, hogy ez az anyag egy idegméreg, melyet az Alzheimer-kórban szenvedők agyában megnövekedett koncentrációban mértek.
Az alumínium tartalmú izzadásgátlók és dezodorok akár 25 térfogat%- át is alkothatják az alumíniumsók.
A célunk az, hogy az izzadással ne legyen szagunk. Ezt pedig úgy oldjuk meg, hogy leállítjuk az izzadást a hónaljban alumínium tartalmú dezodorral, vagy sprayvel, mely igen komoly jövőbeli mellékhatást okoz! Az emlő nyirokrendszerébe bekerül a méreganyag, ezzel súlyos esetben emlődaganatot okozva…
Tehát a tisztálkodást alumínium mentes deóval végezzük! Válasszunk lehetőleg parfüm nélkülit, és az izzadást ne állítsuk le, hiszen az egy tisztító folyamatot lát el!
Ezt a bőrfelületet természetes anyagokkal tartsuk tisztán. A felületen megtapadt oda nem illő vírusok, gombák, baktériumok eltávolításával teljesen szagtalaníthatjuk bőrünket.
Ha ez nem sikerül, érdemes megkeresni, hogy mivel lehet ezt valóban megoldani, mert bizony sokszor egy mélyebben gyökerező probléma áll háttérben!
(Pl.: táplálkozás, vízivás, egyéb tünetek felfedezése)
2. KELL-E FLUOR A FOGKRÉMBE?
Másik megosztó téma a megfelelő fogkrém kiválasztása. Valamikor 40 évvel ezelőtt azzal a céllal, hogy megakadályozzuk a fogszuvasodást, belekerült a fogkrémekbe a Fluor alkotóanyag, mely valóban kell a fog felépítéséhez. (Gyermekeknek egészen kicsi korban, cseppek formájában adjuk.)
Arról már nem cikkeztek hogy kintről, a zománcon keresztül nem tudjuk a fluort bejuttatni a fogba, így az nem is fog védeni, viszont több mint 62 enzim működését képes gátolni…
(Az enzimek biokatalizátorok: gyorsítják a szervezetben lejátszódó kémiai reakciók sebességét.)
Ezeket a szempontokat jobb ha figyelembe vesszük a következő drogériás vásárlásoknál, és megvizsgáljuk a flakonok hátulján az összetevőket egészségünk megőrzése érdekében.
A következő részben az alábbi szintén izgalmas, és mindennapokat érintő témák következnek:
A mindennapokban mire érdemes figyelni a hajápolásnál? Hogyan és mivel tartsuk tisztán a bőrünket?
Ha hasznos volt ez a cikk, ossza meg Barátaival!
Ha pedig segítségre van szüksége, keressen bátran, hiszen ahol egészség van, minden van!
_______________________________
Dr. Fábián Mária
neurológus szakorvos
egészség szakértő
_______________________________